بلاگ

آشنایی با تکنولوژی‌های نوین در دنیای دستگاه های تزریق پلاستیک

تکنولوژی‌های نوین در تزریق پلاستیک شامل مجموعه روش‌ها و دستگاه‌هایی شده که فرایند تزریق را به شکلی بهینه‌تر از قبل صورت می‌دهند. در این روش‌ها سعی می‌شود، مصرف انرژی، میزان ماده، زمان تولید و هزینه‌های ناشی از بکارگیری نیروی انسانی، تا حد ممکن کاهش یابد.

نوآوری در تزریق پلاستیک و بهره‌گیری از بروزترین دستگاه‌ها، امروزه توانسته است درصد زیادی از آلودگی‌های زیست محیطی، ناشی از فرایند تولید قطعات را حذف کند. همچنین روی کار آمدن دستگاه‌های پیشرفته باعث افزایش دقت، سرعت و مهم‌تر از همه، آزادی در طراحی قالب‌های متنوع شده است.

تزریق پلاستیک

انواع تکنولوژی‌های نوین در تزریق پلاستیک

تکنولوژی‌های پیشرفته در دستگاه‌های تزریق پلاستیک به خوبی توانسته‌اند جایگزین روش‌ها و تکنولوژی‌های زمان بر قدیمی شوند. در واقع نوآوری در این زمینه موجب بهبود حرکات قطعات دستگاه تزریق پلاستیک و درنهایت پر کردن قالب‌ها خواهد شد. در ادامه با معرفی چند شیوه رایج و پیشرفته در زمینه بکارگیری تزریق پلاستیک، تولید قطعات و قالب‌ها در سایز و طرح‌های متنوع با ما همراه شوید.

تزریق پلاستیک تمام برقی

نوآوری در تزریق پلاستیک با جایگزین شدن موتورهای الکتریکی به جای سیستم‌های قدیمی‌تر هیدرولیک، تا حد زیادی حرکت دادن قطعات دستگاه را بهینه کرده است. کنار رفتن سیستم‌های هیدرولیک و سیالات تحت فشار و روی کار آمدن موتورهای الکتریکی باعث کاهش هزینه‌های نگه داری، افزایش دقت و سرعت تولید و کاهش آلودگی‌های صوتی شده است. باتوجه به اینکه روند تولید با مواد و افزودنی‌های حداقلی صورت میگیرد، آسیب‌های زیست محیطی را نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

تکنولوژی تزریق پلاستیک چند مولفه‌ای

تکنولوژی‌های نوین در تزریق پلاستیک باعث طراحی‌های خلاقانه‌تر و استفاده از رنگ‌های مختلف در عین افزایش سطح کیفی قطعات شده است. در روش چند مولفه‌ای یا بقول عامیانه “چند رنگی”، چندین ماده پلاستیکی با ویژگی، رنگ و بافت متفاوت، برای ایجاد یک قطعه واحد و یکپارچه به‌کار گرفته میشوند.

این تکنولوژی تزریق پلاستیک، دست تولید کننده را برای خلق طراحی‌های خاص و خلاقانه بازتر میکند. سه شیوه و فرایند رایج در تولید چند مولفه ‌ای وجود دارند که شامل، تزریق چند مرحله‌ای، چند ماده‌ای و چند قالبی می‌باشند.

روش میکرو

قالب دستگاه تزریق پلاستیک

تزریق پلاستیک Imflux

روش imflux از جدیدترین و بهینه‌ترین تکنولوژی‌های نوین در تزریق پلاستیک است که توسط شرکت Procter & Gamble اختراع شده است. در این فرایند ترموپلاستیک و مواد افزودنی با اعمال فشار کم و ثابت، به قالب‌های مربوطه تزریق می‌شوند. یکی از مزیت‌های بارز این روش، افزایش کنترل بر روند تولید بوده؛ بطوری‌که با کنترل دقیق فشار و سرعت پر شدن قالب، از بروز مشکلاتی شایع، همچون جمع شوندگی، خمیدگی، تغییرات ریز در ابعاد، سوختگی و عدم پر شدن جداره قطعه برطرف می‎‌شود.

دستگاه‌های تزریق پلاستیک هیبریدی

نحوه عملکرد این دستگاه‌ها، ترکیبی از موتورهای الکتریکی و سیستم‌های هیدرولیک برای به حرکت درآوردن قطعات، کشیدن ترموپلاستیک و تطابق دادن آن با قالب است. نکته قابل توجه در سیستم هیبریدی، دارا بودن مزایای هر دو سیستم ترکیب شده و کار با قطعات پیچیده و سنگین‌تر نسبت به سایر روش‌ها می‌باشد.

تکنولوژی دستگاه تزریق پلاستیک

نوآوری در تزریق پلاستیک با پرینتر سه بعدی!

روش ساخت افزایشی با استفاده از دستگاه‌های پرینتر سه بعدی، امروزه از جذاب‎‌ترین تکنولوژی‌های نوین در تزریق پلاستیک محسوب می‌شود. در فرایند تولید قطعات با دستگاه 3D از مواد پلاستیکی با ماهیت پودری، نوار و یا مایع استفاده می‌شود و قطعه را به‌صورت لایه لایه و بخش بخش، به شکل دلخواه ایجاد می‌کند.

مزایا و معایب روش 3D

معمولا این روش با دقت و سرعت بالایی صورت گرفته و تا حد قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی می‌کند. اما یکی از معایب تزریق پلاستیک با پرینتر سه بعدی، تیراژ پایین در تولید است؛ به عبارت دیگر این روش برای تیراژهای پایین و کمتر از 100 قطعه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دستگاه های تزریق پلاستیک

تفاوت روش‌های قدیمی و تکنولوژی‌های پیشرفته در دستگاه‌های تزریق پلاستیک

  • اقتصادی: نوآوری در تزریق پلاستیک باعث کاهش چشم‌گیر هزینه‌ها از جمله هزینه‌های بکارگیری نیروی انسانی، مواد اولیه برای تولید قطعات و افزودنی‌ها شده است.
  • مصرف انرژی: صرفه جویی در زمان، برق و همچنین مواد روغنی سیالات، از جمله مزیت‌های تکنولوژی‌های نوین در تزریق پلاستیک می‌باشد.
  • زیست محیطی: بدون شک مهم‌ترین و حیاتی‌ترین برتری تکنولوژی‌های پیشرفته، خطرات و آسیب‌های کمتر زیست محیطی است. در واقع روش های قدیمی، خصوصا استفاده از موتورهای هیدرولیک، به دلیل تولید گازهای شیمیایی، خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشتند.
  • آلودگی صوتی: استفاده از دستگاه‌های پیشرفته تزریق پلاستیک، تا حد مطلوب و رضایت‌بخشی، صداهای ناشی از حرکت قطعات دستگاه را کاهش می‌دهد.
  • سرعت، دقت و خلاقیت: همانطور که بالاتر هم گفتیم، استفاده از تکنولوژی‌های نوین باعث افزایش سرعت تولید قطعات، کنترل و نظارت بیشتر بر فرایند ساخت خواهد شد.

جمع بندی

بطورکلی استفاده و بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین در تزریق پلاستیک، لازم است مطابق تولید هر قطعه متفاوت باشد. به عبارت دیگر بسته به تیراژ تولید، ابعاد و نوع قطعات پلاستیکی، بهتر است از دستگاه‌های تزریق مختلف استفاده شود.

بعنوان مثال برای تولید با تیراژ بالای 1000 قطعه، بهتر است روش‌های تزریق سنتی یا تمام برقی در اولویت استفاده قرار گیرند. در مواردی که پیچیدگی و طراحی قطعه در شکل و رنگ‌های متنوع حائز اهمیت است، روش چند مولفه‌ای انتخاب مناسب‌تری است.

به منظور تولید قطعات در وزن کمتر از 1 گرم و ابعاد کوچک‌تر از 1 میلی متر، روش تزریق میکرو، پیشنهاد میشود. چانچه سرعت عمل بالا در طراحی در اولویت کار شما قرار داشته باشد؛ انتخاب پرینترهای سه بعدی بسیار هوشمندانه و مقرون بصرفه است. همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم، روش 3D مناسب تیراژهای کمتر از 100 عدد است.

امروزه روش imflux بعنوان یکی از حرفه‎‌ای‌ترین تکنولوژی‌های پیشرفته در دستگاه‌های تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار میگیرد؛ این فرایند به دلیل دقت بالا در کنترل و اعمال فشار کم و ثابت، برای تولیدات حساس‌تر، دارای محبوبیت بالاتری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *