دستگاه برش و حکاکی لیزری

دستگاه حکاکی فلزات فایبر

در عرصه فناوری‌های لیزری و لیزر روی جامدات یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های موجود در بازار دستگاه برش و حکاکی سه بعدی است. این دستگاه امروزه در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای حکاکی روی فلزات بیشترین بازدهی و کیفیت را ارائه می‌دهد.

دستگاه حکاکی فلزات فایبر یک ابزار مدرن است که به بهترین نحو عملیات لایه‌برداری، برش و حکاکی را انجام می‌دهد. شرکت صنعتی پانترا یکی از واردکنندگان اصلی دستگاه برش و حکاکی لیزری است که در این صفحه اطلاعات مفیدی در این زمینه به مصرف‌کنندگان ارائه خواهد داد.

ویژگی‌های دستگاه برش و حکاکی لیزری فایبر

دستگاه حکاکی فلزات فایبر به دلیل ویژگی‌هایی که داراست از انواع دستگاه برش لیزر سه بعدی قدرتمند و پرکاربرد به حساب می‌آید که قابلیت‌های برجسته‌ای در این زمینه روی سطوح مختلف فلزی و غیرفلزی ارائه می‌دهد. بعضی از ویژگی‌های این دستگاه برش لیزر سه بعدی عبارت‌اند از:

  • قابلیت حکاکی با عمق بسیار کم
  • قابلیت حکاکی با ظرافت و دقت بالا
  • امکان مارکینگ با کیفیت فوق‌العاده بالا و ماندگاری طولانی
  • ثابت ماندن حکاکی انجام شده و مقاومت بالای اثر در برابر عوامل خارجی
  • دقت بالا در انجام عملیات برش و حکاکی و عدم آسیب رساندن به سطح در اثر حکاکی
  • مصرف برق بهینه
  • حجم و ابعاد مناسب دستگاه و حجم
  • پرتو لیزر با کیفیت
  • طول عمر بالا

برای اطلاع از سایر ویژگی‌ها و جزئیات دستگاه با کارشناسان واحد فروش گروه صنعتی پانترا تماس بگیرید و از مشخصات فنی، قیمت و عملکردهای متنوع این دستگاه حکاکی لیزری 3D اطلاعات کسب کنید.

برش و حکاکی چوب

کاربرد برش لیزر فایبر سه بعدی

تولیدکنندگان و قطعه‌سازان در صنایع گوناگون برای برشکاری، حفاری و جوشکاری از دستگاه لیزر فایبر استفاده می‌کنند و این موارد را روی سطوح فلزی، پلاستیکی و سرامیکی پیاده می‌سازند. در بعضی موارد حساس‌تر مانند جراحی لیزر و درمان‌های پوستی نیز لیزر حکاکی 3 بعدی قابلیت‌های لازم را ارائه می‌دهد.  

تفاوت عملکرد برش و حکاکی لیزری با حکاکی به روش سنتی

دستگاه برش و حکاکی لیزری فایبر اشعه لیزر را با تکنولوژی فیبر نوری روی قطعه کار هدایت کرده و عملیات برش و حکاکی را روی آن انجام می‌دهد. تفاوت این روش با روش‌های سنتی حکاکی با جوهر یا تکنیک سیلکْ، در روش حکاکی و ماندگاری نتیجه است. در روش برش لیزر فایبر سه بعدی برش‌ها و حفره‌هایی با کنتراست طبیعی نسبت به خود سطح قطعه ایجاد می‌شود و به همین دلیل نگرانی در مورد پاک شدن جوهر و کاهش اثر و رنگ آن در درازمدت یا بر اثر برخورد با حلال نخواهد بود.

اجزای دستگاه حکاکی فلزات فایبر

دستگاه برش لیزری فایبر

انواع  دستگاه برش و حکاکی لیزری از قطعاتی تشکیل شده‌اند که هرکدام با عملکرد مشخص باعث انجام صحیح عملیات برش و حکاکی می‌شوند. مهم‌ترین این قطعات که کاربرد آنها در دستگاه حکاکی لیزری 3D بسیار حائز اهمیت است عبارت‌اند از:

بدنه یا میز مسطح کار: بستری برای قرارگیری قطعه کار است که باعث حرکت لیزر در محورهای X،Y و Z می‌شود.

منبع لیزر (ژنراتور): ژنراتور منبع اصلی دستگاه است که پرتو لیزر مورد نیاز را تامین می‌کند.

هد دستگاه: لنز فوکوس، شیشه محافظ لنز، نازل و سنسور قطعاتی هستند که هد دستگاه را تشکیل می‌دهند و معمولا بعد از چندسال باید تعویض شوند.

چیلر: چیلر خنک کننده‌ای است که برای تعدیل دمای منبع لیزر و کنترل دمای آب دستگاه از آن استفاده می‌شود.

استابیلایزر: استابیلایزر یا تثبیت‌ کننده قطعه‌ای است که در صورت کم و زیاد شدن ولتاژ برق آن را جبران کرده و از آسیب رسیدن به بخش‌های مختلف دستگاه برش و حکاکی لیزری جلوگیری می‌کند.

مخزن گاز: دستگاه حکاکی فلزات فایبر با کمک گاز نیتروژن، اکسیژن یا سایر گازهای فشرده کار می‌کند. مخزن یا کپسول اکسیژن برای ذخیره‌سازی این گاز در دستگاه نقش مهمی دارد.

نازل: نازل در دستگاه برش و حکاکی لیزری وظیفه جمع‌کردن و متمرکز کردن پرتو لیزر در یک نقطه را داراست و سپس با حرکت کردن و ساطع کردن این پرتو باعث برش و حکاکی روی قطعه کار می‌شود.

دستگاه لیزر حکاکی 3 بعدی فایبر چگونه کار می‌کند؟

کاربرد دستگاه لیزر فایبر به این شکل است که دیودهای لیزری در آن نوری ساطع می‌کنند که این نور به کابل فیبر نوری فرستاده شده و در آنجا توسط اجزای نوری موجود در کابل تقویت شده و طول موج مورد نظر را به دست می‌آورد. سپس پرتوی حاصل از این فرایند آزاد شده و با حرکت روی قطعه کار موجب برش و حکاکی روی آن می‌شود.

مزایای دستگاه برش و حکاکی سه بعدی

دستگاه برش لیزری

دستگاه برش لیزر فایبر سه بعدی از تولیدات پیشرفته بشر است. با ظهور تکنولوژی لیزری فایبر تحولات مثبتی در صنعت حکاکی و برشکاری فلزات و سایر متریال‌ها پدید آمد که در گذشته هرگز به این شکل نبود. دستگاه لیزر فایبر فلزات علیرغم عدم نیاز به صرف هزینه برای تعمیر و نگهداری و مصرف پایین انرژی، دقت و کیفیت بسیار قابل توجهی ارائه می‌دهد.

در مقایسه با انواع دستگاه برش لیزری CO2 نیز سرعت بیشتری داشته و به علت برخورداری پرتو لیزر فایبر از طول موج کوتاهتر، سرعت برش توسط این دستگاه‌ها روی سطوح با ضخامت کمتر از 1 اینچ نیز با سرعت چشمگیر و دقت و کیفیت عالی انجام‌پذیر است.

فناوری لیزر فایبر برای حکاکی و برشکاری روی متریالی نظیر مس، فولاد، آلومینیوم و برنج با هر ضخامت، در مقایسه با سایر روش‌ها روشی اقتصادی و سریعتر خواهد بود و به همین دلیل است که استفاده از آن به شکلی فزاینده در صنایع مختلف در حال گسترش است.

خرید دستگاه حکاکی فلزات فایبر

با خرید یک دستگاه لیزر فلزات فایبر مناسب می‌توانید فرایند حکاکی لوگو، پارت نامبر، شماره سریال، مشخصات فنی و سایر اطلاعات روی انواع محصولات پلاستیکی و فلزی را با سرعت چشمگیر و دقت فوق‌العاده انجام دهید. قیمت دستگاه حکاکی فلزات فایبر نیز در مقایسه با سایر دستگاه‌های CNC و برش لیزری سه بعدی با توجه به ویژگی‌های این دستگاه کاملا توجیه‌پذیر و اقتصادی است.

نحوه کار با دستگاه برش و حکاکی لیزری برای تمام صنعتگران و کاربران آسان بوده و نیاز به تخصص و مهارت ویژه‌ای ندارد. برای انتخاب و خرید بهترین دستگاه لیزر فایبر با مشاوران گروه صنعتی پانترا تماس بگیرید و دستگاه متناسب با نیاز و بودجه خود را از میان مدل‌های متنوع این محصول سفارش دهید. پانترا بزرگترین گروه صنعتی واردکننده و عرضه‌کننده انواع دستگاه حکاکی، برش و جوش لیزری است که برترین برندهای موجود در بازار را با قیمت استثنایی به دست مصرف‌کننده می‌رساند.

سوالات متداول

تفاوت برش لیزری و روش سنتی چیست؟

تفاوت روش برش و حکاکی لیزری با روش سنتی در نوع عملکرد و همچنین ماندگاری نتیجه است؛ به عبارتی حکاکی بر روی سطوح با دستگاه‌های لیزری از دوام و کیفیت بیشتری برخوردار است.

مزیت‌های استفاده از دستگاه‌های برش لیزری چیست؟

به طور کلی می‌توان مزیت‌های برش و حکاکی با دستگاه‌های لیزری را در موارد زیر خلاصه کرد:
1. ماندگاری و کیفیت بهتر برش و حکاکی
2. هزینه پایین‌تر برای نگهداری و تعمیر
3. سرعت بیشتر
4. دقت بالاتر برش و حکاکی